NOWOŚCI
O MNIE
MEDIA
KSIĄŻKI
O górach
Polskie naj...
Odkrywamy świat
NAUKA
FOTOGRAFIE
LINKI
   
 


Cykl podręczników do geografii dla gimnazjalistów. Odkrywamy Świat cz.1 i cz.2, (wraz z płytami CD), Marek Więckowski, WSIP, Warszawa, 2002 (po 6 wydań każdej części). W 2006 r. przygotowano wydanie nowe, poprawione i zmieniony (rozszerzenie do trzech części). Opracowany według najnowszych metod edukacji geograficznej i z wykorzystaniem współczesnej wiedzy naukowej – w pełni autorski od koncepcji po realizację.

W 2004 roku podręcznik Odkrywamy Świat otrzymał bardzo prestiżowe wyróżnienie w konkursie na najlepszy europejski podręcznik na 49. Międzynarodowych Targach Książki we Frankfurcie nad Menem (IV miejsce – jedyny nagrodzony podręcznik z Polski w tej edycji; w konkursie brały udział podręczniki ze wszystkich przedmiotów szkolnych, z 22 europejskich państw).
Wyróżnienie nadane przez EEPG (European Educational Publishers Group). 
Do kupienia we wszystkich dobrych księgarniach Internetowych.

                                                                 


M.Więckowski 2008, Odkrywamy świat, cz.1 wraz z CD-ROM, WSIP, Warszawa, wyd. VIIM.Więckowski 2008, Odkrywamy świat, cz.2 wraz z CD-ROM, WSIP, Warszawa, wyd. VIIM.Więckowski 2008, Odkrywamy świat, cz.3 wraz z CD-ROM, WSIP, Warszawa, wyd. III